• Decrease font size
  • Default font size
  • Increase font size
  • default color
  • color1 color
  • color2 color
  • color3 color

Dziennik elektroniczny

Od nowego roku szkolnego 2013/2014 elektroniczny system dziennika lekcyjnego całkowicie zastąpił tradycyjny dziennik papierowy we wszystkich klasach gimnazjalnych.

Wszystkie sale lekcyjne wyposażone są w sprzęt komputerowy, na terenie budynku działa bezprzewodowa sieć internetowa umożliwiająca korzystanie z e-dziennika. Rodzice i Uczniowie mają możliwość monitorowania przebiegu procesu dydaktyczno-wychowawczego na bieżąco - wystarczy w tym celu zalogować się do Witryny Rodzica/Ucznia, by sprawdzić frekwencję, oceny, zrealizowane tematy, plan lekcji, odczytać komunikaty i uwagi nauczycielskie. Liczymy na to, iż ułatwi to wymianę informacji na płaszczyźnie rodzic-nauczyciel, wpłynie dodatnio na zwiększenie kontroli nad uczniami, a więc także na ich bezpieczeństwo i przyczyni się do wzrostu jakości pracy szkoły.

Instrukcja logowania się do systemu:

Etap I - Przekazanie do szkoły swojego adresu e-mail

Nazwą użytkownika do zalogowania do dziennika elektronicznego będzie Państwa adres e-mail. Jeśli jeszcze nie podali go Państwo wychowawcom prosimy o jak najszybsze przekazanie. Zostanie on wówczas wprowadzony do bazy danych.

 Etap II - Uzyskanie hasła

Należy wejść na stronę dziennika: https://uonet.vulcan.net.pl/009430, wpisać swój adres e-mail i kliknąć napis: "Nie pamiętam lub nie mam jeszcze hasła".

Jeżeli pojawi się napis "Jednorazowy link umożliwiający zmianę hasła został wysłany jako wiadomość e-mail" spowoduje to wysłanie na Państwa adres listu z odnośnikiem do witryny nadającej hasła.

Jednak gdy pojawi się napis "Niepoprawna nazwa użytkownika lub hasło" oznacza to, że: jest źle wpisany adres e-mail (sprawdzić i poprawić) lub "Osoba o podanym adresie email nie występuje na liście użytkowników", należy skontaktować się z wychowawcą klasy i podać mu właściwy adres pocztowy.

 Etap III - Aktywacja konta

Proszę się zalogować na swoją pocztę elektroniczną i znaleźć list od UONET z tematem "https://uonet.vulcan.net.pl/009430, zmiana/nadanie hasła". Na dole listu jest odnośnik w kolorze niebieskim, który należy kliknąć.

Zostaną Państwo przeniesieni na stronę zmiany hasła. Wpisujemy tu nasze hasło dwukrotnie.

Cechy hasła: długość hasła: co najmniej 8; liczba wielkich liter: co najmniej 1; liczba cyfr: co najmniej 1; w haśle można używać znaków specjalnych: - , . itp.

Po wprowadzeniu hasła pojawi się potwierdzenie i możliwość powrotu na stronę startową dziennika.

 Etap IV - Logowanie do Internetowego Systemu: Uczniowie Optivum NET

W adresie przeglądarki należy wpisać: https://uonet.vulcan.net.pl/009430 lub skorzystać ze szkolnej strony - menu Dziennik

W polu login wpisujemy swój adres e-mail np. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. . W polu hasło wpisujemy wcześniej ustalone wcześniej hasło np. Moje-haslo12.

 Etap V - Przeglądanie informacji w Internetowym dzienniku

Po zalogowaniu wyświetli się strona zawierająca wszystkie informacje o uczniu w poszczególnych zakładkach: Start, Komunikaty, Oceny, Frekwencja, Lekcje, Zadania, Uwagi i osiągnięcia, Opis ucznia, Nauczyciele.

Gdy posiadamy w szkole więcej niż jedno dziecko rozwijamy listę "dziecko" i wybieramy jedno z nich.
Po zakończeniu pracy z Dziennikiem wybieramy opcję: "Wyloguj".

WRESZCIE JEST!!!


Plan na nowy semestr - MENU plan lekcji!

Odwiedzono nas

027138
DzisiajDzisiaj10
WczorajWczoraj68
W tygodniuW tygodniu138
W miesiącuW miesiącu870
OgólnieOgólnie27138
Najwięcej 03-21-2012 : 148
Twoje IP54.80.12.147
US
Goście on line 1

Tłumacz


Wydarzenia

KWI
18

18.04.2014
Wielki Piątek

KWI
19

19.04.2014
Wielka Sobota

KWI
20

20.04.2014
Niedziela Wielkanocna

KWI
21

21.04.2014
Poniedziałek Wielkanocny

MAJ
01

01.05.2014
Święto Pracy

Kalendarz

loader

Wikipedia

Wiadomości

Przetłumacz

Jan Paweł II uczy

Kalkulator